Design a site like this with WordPress.com
Get started

Läheb lahti

Teekond tänaseni

Kaheksa tunni pärast jätan hüvasti oma koduga ja võtame perega suuna Tallinna lennujaama poole. Kaua oodatud (vähemalt neli aastat) vahetusaasta Itaalias saabki lõpuks alata! Mida ma siis nende nelja aasta jooksul teinud olen?

Esimesed kaks aastat oli vahetusaasta küll mu mõtetes, kuid tundus siiski kauge unistusena. Mida aeg edasi, seda reaalsemaks kõik muutus. Hakkasin uurima internetist erinevaid organisatsioone, kes eesti õpilastele vahetusaasta võimalust pakuvad, leidsin neid käputäis. 2020. aasta novembris osalesin kahe erineva organisatsiooni infotundides ja kaalusin, kummaga teekonda alustada. Minu valikuks osutus YFU (Youth for Understanding), just oma professionaalsuse, tugisüsteemi ja läbipaistvusega.

Juulikuu lõpus 2021 saatsin teele oma taotlusankeedi ja siis läks lahti. Paberimajandus – dokumendid, nõusoleud, meilid + intervjuud, kodugruppide kohtumised, koolitused. Kõik see võttis aega aasta. Nüüd tean, kuidas toetajaid otsida, lepinguid digiallkirjastada (aitäh, e-riik) ja hakkama saada igas võimalikus situatsioonis, mis vahetusaastal ette võib tulla.

Raha kogumine

Minu vahetuaasta Itaalias koos keelelaagriga maksab 7600 eurot. Kuidas ma selle raha kokku sain? YFU-l on selleks välja töötatud TOK – toetajate otsimise koolitus. Sealt saadud teadmiste järgi hakkasingi kõigepealt meili teel toetajaid otsima. Sealt saingi oma esimese toetaja, firma, kes soovis jääda mainimata, kuid kellele olen väga tänulik!

Ühel hetkel aga sain aru, et selline toetajate otsimise viis ei ole väga efektiivne, seega proovisin järgmist võimalust – Facebooki postitus. Ütlen ausalt, et ca 60% minu toetustest tuli just läbi Facebooki. Seega SUUR aitäh, armsad sugulased, sõbrad, õpetajad, tuttavad ja tuttavate-tuttavad!

Paralleelselt sellele kandideerisin ka YFU stipendiumile, milles tuli läbida mitu vooru. Muideks jätsin Vanalinna Hariduskolleegiumi teise vooru minemise ära, sest see oli stipendiumi intervjuuga samal ajal – õnneks tasus see end ära, sest ma sain stipendiumi! Hakkasin koolis keset muusika tundi õnnest nutma 😀 Stipendiumi pani mulle välja projekteerimisettevõte Esplan, kes toetas mind 1500 euroga. Olen meeletult tänulik, sest stipendium kattis ligi 20% minu programmitasust!

Samuti kõik sünnipäevadeks saadud raha läks ka vahetusaasta fondi ning müüsin maha suure portsu riideid, kuidas siis muidu 🙂 Lisaks minu üli-lahe klassijuhataja kutsus mind oma koera ja maja valvama, mille eest saadud tasu läks… vahetusaasta fondi.

Häbitu tänamine

Seega veelkord SUUR aitäh mu perele, onu Arnole, vanaema Õiele, sugulastele, õpetaja Riinale, koolitöötajatele, sõpradele ja tuttavatele – tänu teile saab minu kauaaegne unistus reaalsuseks!

Lisaks tahan tänada ka oma klassiõde Rahelit, (kes on muide minuga koos seda vahetusaasta teekonda käinud -tervitused, Uruguaysse!), Pillerini, Miariini, Hedi, Norat, Katrinat ja Adannat – aitäh, et jaksasite kuulata ja aitasite kaasa mõelda ❤

Mulle ei ole ikka veel täielikult kohale jõudnud, et lähen 10 kuuks Itaaliasse. Nii äge!

Mina lähen nüüd perega viimast korda koos õhtusööki valmistama ja järgmine postitus juba Itaaliast!

Ciao amici! – Adeli

Minu ärasaatmispidu

One response to “Läheb lahti”

  1. Ooooo – ma ei jõua ära oodata järgmisi postitusi! Nii põnev!
    Palju-palju ägedaid elamusi! 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: